מבחן אמיר

מהו מבחן אמי"ר?

מבחן אמי"ר הוא מבחן מיון בשפה האנגלית, ומטרתו לאפשר למוסדות להשכלה גבוהה להעריך את רמת האנגלית של מועמדים ללימודים. לפי הציון במבחן נקבע מספר הקורסים באנגלית שעל הסטודנט לגשת במהלך התואר.

המבחן הוא החלק של האנגלית בבחינה הפסיכומטרית, ואליו ניגשים סטודנטים הרוצים לשפר את ציונם רק בחלק זה או סטודנטים שלא נבחנו בבחינה הפסיכומטרי, וזקוקים רק למיון הרמה במקצוע האנגלית. מטרת המבחן היא לבדוק שליטה באוצר מילים רחב והבנת הנקרא באנגלית.

הרשמה לבחינה 

שתי דרכי הרשמה:

  1. הרשמה מקוונת באתר המרכז הארצי לבחינות והערכה באמצעות כרטיס אשראי. כתובת האתר: www.nite.org.il. עלות הבחינה בהרשמה מקוונת היא 280 שקלים.

  2. הרשמה באמצעות ערכת הרשמה הנמכרת בחנויות הספרים באוניברסיטאות, בסטימצקי ודרך המרכז הארצי. את דמי הרישום יש לשלם באחד מסניפי הבנקים, ואת טופס הרישום לשלוח בדואר רשום למרכז הארצי

מבנה הבחינה:

הבחינה מחולקת לשלושה פרקים שווים, וכל פרק לשלושה חלקים בנושאי ידע שונים:

  1. שאלות השלמת משפטים – בשאלות אלה יופיעו משפטים באנגלית שמהם הושמטה מילה או צירוף מילים, ועלינו לבחור בתשובה שמשלימה כל משפט בצורה הטובה ביותר. 

  2. שאלות ניסוח מחדש – בשאלת ניסוח מחדש יופיע משפט, ואחריו מופיעות ארבע אפשרויות לנסח מחדש את אותו המשפט. עלינו לבחור באפשרות המבטאת בצורה הטובה ביותר את המשמעות של המשפט המקורי.

  3. שאלות הבנת הנקרא – כל פרק מכיל שני קטעי קריאה, ושאלות הנוגעות לכל אחד מהם. השאלות אינן מסודרות בסדר קושי עולה, אלה לפי סדר הופעת הנושאים בקטע.

כדי להשיג ציון מרבי, ההכנה למבחן אמי"ר תיעשה באתה שיטת הכנה לבחינה הפסיכומטרית. אמנם זה רק חלק האנגלית של הפסיכומטרי, אך אצלנו רואים זאת באותו כובד ראש משום שאנו מעוניינים להביא אתכם לידי פטור מקורס אנגלית העולים כסף רב וזמן יקר.

 

Banner

טופס צור קשר


חזרה לראש הדף