מהו מבחן? GMAT

מהו מבחן? GMAT

GMAT הוא מבחן קבלה לתואר שני במנהל עסקים (MBA) הנהוג באוניברסיטאות המובילות בעולם. לעתים ציון במבחן זה הוא המדד היחיד בשיקול קבלת הסטודנט למוסד הלימודים. מעבר לכך, ציון גבוהה מאוד בבחינה זו, מאפשר קבלת מלגת לימודים בחו"ל.

מבנה הבחינה

לבחינה ארבעה חלקים:

  1. כתיבת חיבור

  2. חשיבה כמותית

  3. חשיבה מילולית

  4. חשיבה משולבת

כל חלקי הבחינה כתובים באנגלית – דבר המחייב הבנה מלאה של הוראות הבחינה. מכאן נובע שעליכם לשלוט בשפה האנגלית ברמה גבוהה.

לאור מחקרים שבדקו הצלחות אקדמיות של סטודנטים בעלי ציוני GMAT גבוהים, נמצא כי סטודנטים אלו הצליחו ביתר שאת לעומת עמיתיהם שהיו בעלי ציוני GMAT נמוכים יותר. לאור זאת, המוסדות האקדמאים שמים את הדגש בבחינה זו, וסטודנט השואף להצלחה בחייו האקדמאים ובקריירה שאחריהם, צריך לעשות את מרב המאמצים כדי להשיג ציון גבוה בבחינה זו.

היכן נבחנים?
מבחני GMAT נערכים מרכז בחינות ברמת גן. כל הבחינה נערכת במחשב, ובעמדה נוחה ומבודדת. במקום עובד צוות מקצועי המכוון ועוזר, וכמובן, שומר על השקט שלכם במהלך הבחינה. חדר הבחינה מתועד כל העת במערכת מצלמות המונעת שימוש במחשבונים. אין להכניס ציוד אישי לבחינה, ולכן עומדים לרשותכם תאים ננעלים לשמירת חפציכם.

על הנבחן להצטייד בשני אמצעי זיהוי (רישיון נהיגה ותעודת זהות) עם תמונה. המרכז דורש גם בדיקת תביעת אצבעות בכניסה וביציאה להפסקות. מעבר לכך אין צורך בכלי כתיבה משום שהמרכז מספק את אשר תצטרכו. דוח הציון יינתן בגמר הבחינה, ואם תרצו דוח נוסף, תאלצו לשם בעד זה.

כיצד נרשמים לבחינה?

עלות הבחינה היא 250$, והרישום אליה מתבצע באתר www.mba.com, ובאמצעות כרטיס אשראי בין לאומי בלבד. המבחן מתקיים פעמיים בשבוע, ואפשר להיבחן פעם אחת בחודש, אך עד חמש פעמים בשנה. הרישום נעשה שלושה שבועות לפני מועד הבחינה.

 

 

 

 

 

Banner

טופס צור קשר


חזרה לראש הדף